Apsolventski rok - obavjestenje za studente studijskog programa Kultura i turizam i Međunarodno hotelijerstvo i menadžment - Vatel

Postovane koleginice i kolege,

Na sjednici koja je održana 9. juna, donijeta je odluka o održavanju apsolventskog roka. Isti će biti održan 27. jula.

Da bi student ili studentkinja imao/imala pravo izlaska na ispit u ovom roku, mora zadovoljiti sljedeće uslove:

1. Student-kinja ima samo jedan nepoložen ispit do kraja osnovnih studija (ne računajući Diplomski radi ili Final Assessment ispite). Nije bitno da li je ispit iz zimskog ili ljetnjeg semestra.
  2. Student-kinja je već odlsluša-o/la predmet, odnosno ima-o/la prijavljen predmet u toku semestra kojem predmet pripada.

Ukoliko student-kinja zadovoljava gore navedene uslove, može se prijaviti za polaganje ispita u apsolventskom roku slanjem maila na fkt@udg.edu.me ili vatel.fkt@udg.edu.me do 20. jula. Prilikom slanja maila neophodno je naglasiti koji ispit student-kinja polaže.

Ukoliko student-kinja položi ispit u apsolventskom roku, ima pravo odbrane Diplomskog rada/polaganje Final Assessment ispita u oktobru 2022. godine. Ukoliko student-kinja već ima prijavljen Diplomski rad, ne plaća nadoknadu za odbranu diplomskog rada u oktobarskom roku. Ukoliko student-kinja nema prijavljen predmet Diplomski rad, potrebno je da plati prijavu predmeta, shodno broju kredita koje predmet nosi.​