Fakultet za kulturu i turizam je ove godine dio manifestacije "Dani evropske baštine"

Povodom obilježavanja međunarodne manifestacije "Dani evropske baštine - održiva baština 2022", Fakultet za kulturu i turizam će u periodu od 26. 09 do 02. 10 2022. godine organizovati ciklus radionica ”Znanjem do održive baštine za budućnost!“. Projekat se realizuje uz podršku Ministarstva kulture i medija Crne Gore.

Ciklus radionica obuhvata sedam stručno-popularnih i interaktivnih predavanja, od kojih će kao glavnu tematsku okosnicu imati fenomen održivosti baštine u sadašnjem i budućem kontekstu. Na ovaj način, izlagači će temi pristupati iz više raznorodnih aspekata, naročito se fokusirajući na prirodno nasljeđe, kulturno nasljeđe (materijalno, nematerijalno), održivo upravljanje prostorom i edukaciju zajednice u tom smislu. Svi izlagači će biti iz reda domaćih afirmisanih profesionalaca koji su prepoznati kao relevantni stručnjaci u navedenim oblastima.