Pocetak nastave

Na Univerzitetu Donja Gorica je započela nastave uz poštovanje svih mjera. Obezbijeđene su termalne kamere za mjerenje temperature, sredstva za dezinfekciju u cijeloj zgradi, organizacija nastave uz poštovanje mjera rastojanja kao i obaveznost nošenja maski za sve zaposlene i studente.

Kao što je ranije dato obaviještenje, u toku zimskog semestra studijske 2020/21. godine, na Univerzitetu Donja Gorica, biće organizovana hibridna nastava. Odnosno, dio predavanja biće organizovan na klasičan način (uživo i zgradi), a dio online.

Studenti i studentkinje su, po fakultetima, podijeljeni u dvije grupe. Dok prva grupa ima nastavu u zgradi, druga grupa ima nastavu online, i obrnuto. Rotiranje grupa se vrši na nedjeljnoj osnovi, odnosno student/kinja će nedjelju dana pratiti nastavu u zgradi, nedjelju dana online, i tako redom.

Raspored organizacije nastave po nedeljama, dat je na website-u UDG www.udg.edu.me.