Saradnik
Nikola Burzan

Nikola Burzan je rođen 21. aprila 1985. godine u Podgorici. Završio je Osnovnu školu „Savo Pejanović“ a potom i Gimnaziju „Slobodan Škerović“. Posle završene srednje škole upisuje švajcarski fakultet za hotelski menadžment Glion. Nakon tri godine osnovnih studija na grčkom ostrvu Krf, 2008. godine prelazi Bul (Bulle) u Švajcarskoj kako bi završio četvrtu godinu i diplomirao Poslovnu administraciju hotelskog menadžmenta. Diplomira na temu „Potencijal razvoja kongresnog turizma u Crnog Gori“. Svoje radno iskustvo započinje 2005. godine u Front office sektoru hotela Cavalieri Hilton u Rimu (danas Waldorf Astoria Rome Cavalieri), gdje prolazi obuke renomiranog brenda i dobija priliku za rad u jednom od najboljih hotela u Italiji. Nastavlja u F&B sektoru hotela Eagles Palace na Halkidikiju (Grčka), prvog hotela sa pet zvjezdica u Sjevernoj Grčkoj. Po povratku u Crnu Goru radi kao F&B menadžer hotela Podgorica, zatim kao menadžer u F&B sektoru prestižnog Aman Resorts-a. Nakon iskustva na Svetom Stefanu prelazi u turističku agenciju Inrut gdje pomaže u širenju porodičnog posla. 2015-te godine se ponovo vraća u hotelski svijet kao vršilac dužnosti generalnog menadžera hotela Podgorica i kao korporativni F&B menadžer za hotele Podgorica i City. Kao F&B menadžer učestvuje u pripremi za otvaranje Hiltona Crna Gora, nakon čega slijedi novi povratak u porodičnu firmu, koja i dalje nastavlja da širi opseg poslovanja. 2020-te godine iz Inruta prelazi u Azul Beach Resort Montenegro by Karisma kao generalni menadžer gdje vodi hotel u korona i post korona periodu. Prolazi Executive familiarization program u hotelima Nickelodeon Punta Cana i Margaritaville Island Reserve Cap Cana u Dominikanskoj republici i dodatno se usavršava na poziciji generalnog menadžera. Učestvuje u renoviranju hotela kao i u planovima za širenje Karisma korporacije na Balkanu. Polaznik je i učesnik brojnih seminara iz svijeta hotelijerstva i turizma. Učestvovao je kao gostujući predavač na razne teme iz hotelskog biznisa. Organizator je raznih događaja (konferencija, seminara, bilateralnih sastanaka, samita na predsjedničkom nivou, sportskih manifestacija, itd). Tečno govori engleski i italijanski jezik, a služi se grčkim.

Nikola Burzan