Saradnik iz prakse
mr Zoran Klikovac

Rođen u Podgorici, diplomirao je i magistrirao na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo u Kotoru. Bio je član Nacionalnog savjeta za obrazovanje, predsjednik Odbora za stručno obrazovanje, predsjednik Sektorske komisije za turizam i ugostiteljstvo. Recezent je udžbenika Ugostiteljsko poslovanje za učenike stručnog obrazovanja za turizam i ugostiteljstvo. Učesnik je radne grupe za izradu programa za Vise stručno obrazovenje u ugostiteljstvu.

Dugogodišnje  uspješno menadzersko iskustvo pokazao je kao direktor srednje i vise stručne škole iz oblasti turizma i ugostiteljstva.Učesnik je  više državnih i međunarodnih projekata iz oblasti turizma.Svojim iskustvom doprinosio je radu u procjeni turističke sezone i radu Turističke organizacije Podgorice.

Završio je i programe za unapređenje menadzerskih kompetencija, stručnih i nastavničkih kompetencija. Eksterni je evaluator kvaliteta realizacije programa iz oblasti hotelijerstva  u školama srednjeg stručnog obrazovanja.

mr Zoran Klikovac